همه چیز دررابطه با دریافت پاسپورت ترکیه

دریافت پاسپورت ترکیه-ارتمیس ترکی

گرفتن پاسپورت ترکیه چند روز طول میکشد؟


بازه زمانی که برای دریافت پاسپورت ترکیه طی میشود تا حد زیادی به روش و نحوه دریافت این مجوز بستگی دارد. به عنوان مثال، مدت زمانی که با خرید ملک و خانه می توانید پاسپورت دریافت کنید، با ثبت شرکت و سرمایه گذاری متفاوت است. علاوه براین، نحوه اقدام نیز متفاوت است و موسسات قانونی به دلیل آشنایی با مدارک و روند کار در بازه زمانی کوتاه تری می توانند پاسپورت را دریافت کنند.

در حالت کلی، پس از ارائه کامل مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک و خانه حدود ۲ تا ۳ ماه این روند زمان میبرد. در سایر روش ها پروسه پیچیده تر بوده و ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشد. توجه داشته باشید که هر گونه اشتباه در ارسال مدارک می تواند روند دریافت پاسپورت را طولانی و زمان بر کند. به همین دلیل بهترین راه، انجام مراحل کار توسط موسسات قانونی و دارای اعتبار است.

دریافت پاسپورت ترکیه-artemisturkey.com

مزایای دریافت پاسپورت ترکیه

ترکیه یکی از مهم ترین و ارزشمندترین کشورهای همسایه ایران می باشد و به دلیل قرار گرفتن در دو قاره اروپا و آسیا از جایگاه ویژه ای در روابط دیپلماتیک و سیاسی برخوردار است. به دلیل روابط سیاسی مناسب ترکیه و ایران و اعتبار بالایی که پاسپورت این کشور دارد، تقاضا برای دریافت شهروندی از سوی اتباع خارجی از جمله ایرانیان با رشد زیادی روبرو شده است.

از مهم ترین مزایای دریافت پاسپورت ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترکیه در لیست بهترین و معتبرترین پاسپورت های دنیا قرار گرفته و بدون قوانین سختگیرانه ویزای سایر کشورها به شهروندان ترک اعطا میشود.
 • دریافت ویزای شنگن با پاسپورت ترکیه بسیار آسان بوده و موانع و تحریم های پیش روی ایرانیان برای شهروندان ترک وجود ندارد.
 • فعالیت های تجاری بین المللی برای شهروندان ترک بدون محدودیت است، این در حالیست که ایرانیان با موانع متعددی به دلیل تحریم های بین المللی روبرو هستند.
 • اتباع خارجی پس از دریافت پاسپورت ترکیه از خدمات پزشکی و تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه ها برخوردار میشوند.
 • افرادی که پاسپورت این کشور را دریافت می کنند، می توانند برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال و همسر خود نیز شهروندی ترکیه را درخواست کنند.
 • پس از دریافت پاسپورت بدون نیاز به مجوز کار می توانید به شغل مورد نظر خود مانند شهروندان ترک بپردازید.
 • تمام افرادی که شهروند ترکیه به شمار می روند می توانند از وام های بانکی این کشور و تسهیلات آن استفاده کنند.
دریافت پاسپورت ترکیه-artemisturkey.com

 

 • پس از دریافت پاسپورت این کشور می توان در سمت های دولتی فعالیت داشت و حق رای خواهید داشت.
 • استفاده از مزایا و حقوق بازنشستگی نیز با دریافت این پاسپورت برای افرد فراهم میشود.
 • فراهم شدن امکان دریافت ویزای E2 و امکان سرمایه گذاری در ایالت متحده آمریکا

قیمت و هزینه پاسپورت ترکیه

هزینه و قیمت پاسپورت ترکیه به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم ترین آنها، شیوه دریافت اقامت در این کشور است. همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، اگر با خرید ملک در این زمینه اقدام میشود، ارزش ملک حداقل ۲۵۰ هزر دلار و برای سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار دلار نیاز است. علاوه براین، هزینه های مربوط به مالیات، هزینه خاک و ثبت اسناد و غیره همگی بر هزینه نهایی پاسپورت تاثیرگذارند.


برای خواندن مطالب درمورد شهروندی ترکیه میتوانید:

\دریافت پاسپورت ترکیه-artemisturkey.com

ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه

یکی از اصلی ترین دلایلی که اغلب ایرانیان به ترکیه مهاجرت می کنند، فراهم شدن شرایط مناسب برای دریافت ویزای شنگن می باشد. با توجه به تحریم ها و قوانین بسیار سختگیرانه ای که برای ایرانیان در روند دریافت ویزای شنگن وجود دارد، با پاسپورت ترکیه می توان در کمترین بازه زمانی به این هدف دست پیدا کرد. ترکیه روابط دیپلماسی ایده آلی با کشورهای عضو شنگن دارد و به همین دلیل محدودیت و قوانین سخت در این زمینه وجود ندارد. لازم به ذکر است، با اقامت موقت ترکیه نمی توان نسبت به ویزای شنگن از طریق تابعیت این کشور استفاده نمود و حتما باید به عنوان شهروند ترک شناخته شوید. به دلیل پیچیدگی هایی که در این زمینه وجود دارد، بهترین انتخاب اقدام از طریق موسسات قانونی می باشد.

 گروه مشاوره آترمیس با بهره مندی از وکلای قانونی و بین المللی تمام موارد مورد نیاز برای دریافت پاسپورت ترکیه را با توجه به شرایط فرد بررسی و بهترین راه را پیشنهاد می کنند. علاوه براین، این مجموعه تمام مراحل قانونی تا دریافت پاسپورت را بدون نیاز به حضور فرد انجام داده و مشاوره نیز در این زمینه ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران آرتمیس تماس بگیرید.

دریافت پاسپورت ترکیه-artemisturkey.com

انواع پاسپورت ترکیه

پاسپورت های ارائه شده به افراد در کشورهای مختلف متفاوت بوده و در ترکیه نیز قوانین متعددی برای رده بندی آنها وجود دارد. در حالت کلی می توان گذرنامه های این کشور را به چند گروه زیر تقسیم بندی کرد:

 • پاسپورت قرمز: این گذرنامه به افراد معمولی و شهروند عادی اعطا میشود.
 • پاسپورت سبز: این پاسپورت برای اعضای پارلمان ترکیه ارائه میشود.
 • پاسپورت خاکستری: افرادی که به دلیل نوع شغل خود نیاز به سفر به سایر نقاط دنیا را دارند پاسپورت خدماتی به رنگ خاکستری دریافت می کنند. از جمله گروه های شغلی که پاسپورت خاکستری دارند، خبرنگاران و کارکنان دولت هستند.
 • پاسپورت مشکی: این گذرنامه ها به مقامات سیاسی و دیپلماتها اعطا میشود.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت ترکیه

مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت ترکیه با توجه به اینکه از طریق خرید خانه یا سرمایه گذاری و ازدواج و غیره نسبت به این کار اقدام شود متفاوت است. علاوه بر مدارک مورد نیاز برای اثبات خرید خانه یا سرمایه گذاری و غیره، مدارک دیگری از جمله موارد زیر باید به اداره مهاجرت ارائه گردد:

 • ارائه مدارک شناسایی فرد از قبیل شناسنامه و پاسپورت ترجمه شده و مورد تایید کنسولگری ایران در ترکیه
 • تکمیل فرم های مربوطه توسط شخص یا وکیل
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
سوالات متداول همه چیز دررابطه با دریافت پاسپورت ترکیه

بازه زمانی که برای دریافت پاسپورت ترکیه طی میشود تا حد زیادی به روش و نحوه دریافت این مجوز بستگی دارد. به عنوان مثال، مدت زمانی که با خرید ملک و خانه می توانید پاسپورت دریافت کنید، با ثبت شرکت و سرمایه گذاری متفاوت است.

ترکیه یکی از مهم ترین و ارزشمندترین کشورهای همسایه ایران می باشد و به دلیل قرار گرفتن در دو قاره اروپا و آسیا از جایگاه ویژه ای در روابط دیپلماتیک و سیاسی برخوردار است.

پاسپورت های ارائه شده به افراد در کشورهای مختلف متفاوت بوده و در ترکیه نیز قوانین متعددی برای رده بندی آنها وجود دارد.

پیوستن به گفتگو

هشت − پنج =

مقایسه املاک

مقایسه