قیمت آپارتمان در استانبول چقدر است؟

قیمت آپارتمان در استانبول - artemisturkey.com

شما با خرید آپارتمان در استانبول می‌توانید سرمایه‌ گذاری خوبی در این کشور داشته باشید. بسیاری با خرید ملک و آپارتمان‌های نقلی می‌توانند آن را در سایت‌ها و بنگاه‌های بزرگ اجاره و رهن داده و در اختیار مردم و گردشگران قرار دهند و از این طریق به کسب درآمد بپردازند. عده‌ای نیز به دنبال دریافت اقامت دائم و یا موقت هستند. نقاط زیادی نیز در ترکیه وجود دارد که هم می‌تواند برای ایرانی‌ها و هم برای خرید و اقامت دائم آن‌ها ایده‌آل باشد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

فهرست مطالب

در کدام محله استانبول آپارتمان بخریم؟


اگر به دنبال مهاجرت به ترکیه، خرید خانه، ملک و آپارتمان در موقعیت‌ها، مناطق و شهرهای مختلف این کشور هستید، احتمالاً با نام‌های زیادی برخورد می‌کنید. به شما حق می‌دهیم که در این مورد کمی سردرگم شوید. این سردرگمی بیشتر مربوط به عدم آشنایی با نقاط مختلف در این کشور است. در ادامه ضمن بررسی قیمت آپارتمان در استانبول سعی می‌کنیم، بهترین و مناسب‌ترین محله‌ها برای خرید آپارتمان در استانبول را بررسی و به شما در مورد آن‌ها توضیحاتی ارائه دهیم.

قیمت آپارتمان در بیلیک دوزو استانبول

اجازه دهید پیش از صحبت در مورد قیمت آپارتمان در بیلیک دوزو استانبول در خصوص ویژگی‌های این منطقه صحبت کنیم. یکی از نقاط شمال غربی استان استانبول است که در جنوب آن دریای زیبای مرمره قرار گرفته و در شرق آن نیز اوجیلار است. در شمال این منطقه نیز اسن یورت معروف واقع شده و درنهایت مساحت آن نیز بیش از سیصد و شصت کیلومترمربع است. این منطقه ۱۲ کیلومتر خط ساحل دارد و از زمان‌های قدیم و دوره امپراطوری عثمانی یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسانی بود که به دنبال ملکی برای تفریح و خوش‌گذرانی بودند.

همین‌طور از دیگر خصوصیت‌های این منطقه می‌توان به آب‌ و هوای عالی آن اشاره کرد. همچنین از مناطقی بوده که در آن حاشیه ‌نشینی وجود ندارد و به طبع قیمت آن نسبت به نقاطی که ناامن‌تر به نظر می‌رسند بالاتر است. اگر قصد بررسی قیمت آپارتمان در بیلیک دوزو استانبول را دارید باید به چند موضوع دقت کنید. این که آیا آپارتمان در خط ساحل ساخته شده است؟ و یا این که فاصله آن با مرکزیت استانبول چقدر است؟ به‌ این‌ ترتیب با چک کردن قیمت آپارتمان در بیلیک دوزو استانبول و همین‌طور مقایسه آن و بررسی بیشتر می‌توانید به‌ راحتی ملک مورد نظر خود را خریداری کنید.

این منطقه امکانات رفاهی زیادی دارد و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیادی نیز در آن دایر شده است. اگر هم قصد سرمایه‌گذاری را در این منطقه دارید، باید بدانید که دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس، هتل‌ها و رستوران‌های زیادی نیز دایر شده است و این محله از جمله پر ارزش‌ ترین و برترین‌ها در کل کشور ترکیه به‌حساب می‌آید.

قیمت آپارتمان در استانبول - artemisturkey.com

بررسی قیمت آپارتمان در باهچه شهیر استانبول

باهچه شهیر استانبول یکی دیگر از نقاط مهم و بی‌نظیر کشور ترکیه و شهر استانبول به‌حساب می‌آید. در منطقه شمال غربی بخش اروپایی کشور ترکیه و شهر استانبول شروع می‌شود و به اتوبان شرق این کشور ختم می‌شود. این محله درگذشته در بافت ییلاقی بود.

با گسترش شهرنشینی و ساخت‌ و ساز ویلا در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین، بهترین و ایده‌ آل‌ترین گزینه‌ها برای خرید ملک و آپارتمان است. قیمت آپارتمان در باهچه شهیر استانبول نیز نسبت به دیگر نقاط بهتر است. خرید ملک و آپارتمان در این منطقه می‌تواند یک تجارت و سرمایه‌گذاری پرسود باشد. البته باید بر اساس یک سری اصول پیش بروید و به‌ هیچ‌ عنوان بی‌گدار به آب نزنید. متوسط عمر خانه‌های این منطقه ۱۵ سال و بیشتر بوده و اکثر ساکنین این منطقه نیز ایرانی‌ها، اعراب، ترک‌ها و همین‌طور اقلیت‌های مهاجر اروپای شرقی هستند.

معمولاً کسانی به سراغ این منطقه می‌آیند که قصد سرمایه‌ گذاری در یک محدوده با قیمت مناسب را دارند. به همین منوال انتظار می‌رود که قیمت آپارتمان در باهچه شهیر استانبول روز به‌ روز بیشتر شود. اگر به خرید آپارتمان دست‌ دوم فکر کرده باشید، احتمالاً این پرسش برای شما مطرح می‌شود که آیا می‌توان از طریق اینترنت نسبت به استعلام قیمت آپارتمان دست ‌دوم در استانبول اقدام کرد؟ آیا سایت‌های اینترنتی و بنگاه‌های معامله اینترنتی می‌توانند گزینه‌های خوبی برای خرید ملک و آپارتمان باشند؟

قیمت آپارتمان در استانبول - artemisturkey.com

در این مورد باید بگوییم که همه چیز بستگی به محدوده انتخاب، شناخت شما و چیزی که می‌خواهید دارد. قطعاً برای استعلام اصالت یک مرکز خرید ملک و بنگاه معاملاتی راه‌های زیادی وجود دارد. یکی از آن‌ها پورتال اینترنتی است که می‌توانید وارد این وب‌ سایت‌ها شده و با بررسی آگهی‌های فروش فوری آپارتمان در استانبول در نهایت انتخاب خود را انجام دهید.

قیمت آپارتمان در استانبول به لیر یا دلار؟

از طرفی برای مهاجران و بخصوص ایرانی‌ها این پرسش ممکن است مطرح شود که قیمت آپارتمان در استانبول به لیر محاسبه می‌شود یا می‌توانند به‌صورت دلار نیز خریداری کنند؟ در نهایت قیمت‌گذاری بر مبنای ارز رایج یک کشور انجام شده و نمی‌توان گفت شما می‌توانید قیمت‌گذاری دلاری انجام دهید. اما بر اساس قوانینی که کشور ترکیه در نظر گرفته است کسانی که قصد خرید خانه و ملک برای دریافت تابعیت و پاسپورت را دارند، باید ملکی با ارزش بالاتر از ۲۵۰ هزار دلار امریکا خریداری کنند. در نتیجه شما پیش از خرید باید هر دوی این موارد را به طور کامل بررسی کنید. ببینید که بر اساس قیمت دلاری، ارزش یک ملک به‌اندازه‌ای است که شما بتوانید اقامت دائم دریافت کنید یا خیر؟

ضمن این که دریافت پاسپورت نیز شرایط خاص خود را دارد و این‌ گونه نیست که با خرید موقت یک ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار بتوانید به ‌راحتی پاسپورت رسمی این کشور را دریافت کنید. در واقع لازم است که مدت زمانی بگذرد و در نهایت با بررسی سوابق برای شما اجازه دریافت اقامت دائم و البته در کنار آن پاسپورت پس از مدت مشخصی ثبت گردد.

قیمت آپارتمان در استانبول - artemisturkey.com

آپارتمان دست‌دوم در استانبول

اول لازم است در مورد قیمت آپارتمان دست‌ دوم در استانبول و تفاوت آن با ملک نو صحبت کنیم. منظور از ملک دست‌ دوم در کشور ترکیه، ملکی است که توسط شخص حقیقی به فروش می‌رسد و قبلاً آن را خریداری کرده است. از طرفی دیگر یک تبصره نیز در این باره وجود دارد. به ملک‌هایی دست دوم گفته می شود که طول عمر آن‌ها بالاتر از ۲۰ سال باشد و در مناطق حاشیه‌ای و بومی نیز ممکن است قرار گرفته باشند.

فروشنده‌ها و یا بنگاه‌های معاملاتی مکلف هستند که مدارک ملک را به شما نشان دهند و اسکنی از آن را نیز برای شما بفرستند. علاوه‌ برآن استانبول مناطق زیادی برای خرید ملک دارد و می‌توانید به‌ راحتی با توجه‌ به شرایط مالی خودتان، آپارتمانی که می‌خواهید را بخرید.

تفاوت‌های اصلی آپارتمان نو و دست‌دوم در ترکیه

تفاوت اصلی میان ملک نو و دست‌دوم در کشور ترکیه اختلاف قیمت است. در خانه‌های دست‌دوم شما می‌توانید رنج وسیع ‌تری از انعطاف قیمت را مشاهده کنید. اگر می‌خواهید هزینه کم‌ تری صرف کنید به طبع خرید ملک به این صورت می‌تواند منطقی باشد. در نتیجه بهتر است به دنبال قیمت آپارتمان دست‌دوم در استانبول باشید. از طرفی خانه‌های نو معمولاً امکانات رفاهی بیشتری دارند. البته اگر برای شما هزینه خرید ملک مهم است و می‌خواهید با کم‌ ترین نرخ ممکن خرید انجام دهید به طبع قیمت آپارتمانِ

قیمت آپارتمان در استانبول - artemisturkey.com

دست‌دوم در استانبول از هر نظر برای شما استانداردتر، منطقی ‌تر و ایده‌ آل ‌تر است برج‌ها و ساختمان‌های زیادی در استانبول ساخته می‌شوند که قیمت‌گذاری روی آن‌ها به اشکال مختلفی انجام می‌شود. در واقع بازار ملک بر خلاف چیزی که به نظر می‌رسد خیلی اصول خاصی ندارد و معمولاً در کشوری که با آن آشنایی ندارید کمی پروسه سخت‌تر است.

علاوه بر تمامی این موارد حتی اگر در مورد خرید ساختمان و آپارتمان آگاهی‌های لازم را نداشته باشید حتی در داخل ایران نیز کار سختی می باشد که بخواهید خودتان صفر تا صد خرید یک ملک را انجام دهید. در صورتی‌ که این اتفاق در یک کشور دیگر رخ دهد به طبع پروسه سخت‌تر خواهد بود. در نتیجه انتظار می‌رود که از بنگاه‌های معاملاتی، وکلای مجرب و همین‌طور مشاورین املاک کمک بگیرید و حتماً به سراغ مشاورین معتبر بروید.

بررسی قیمت آپارتمان ۴۰ متری در استانبول

در هنگام خرید آپارتمان چند فاکتور اساسی وجود دارد. اولین مسئله‌ای که احتمالاً شما هم پس از مشخص ‌کردن شهر و محل مورد نظر آن را به‌ عنوان اولویت انتخاب قرار می‌دهید، امکان خرید آپارتمان‌های کوچک‌تر با متراژ کم‌تر است. در این مورد هرچه آپارتمان تعداد طبقات بیشتری داشته باشد ممکن است قیمت بالاتری داشته باشد. از طرفی پروژه‌های مسکونی زیادی نیز در ترکیه تأسیس شده‌اند که هر کدام از آن‌ها یک سری مزایا و معایب دارند. قیمت آپارتمان ۴۰ متری در استانبول بسته به کیفیت ساخت، تعداد طبقات، امکاناتی نظیر آسانسور، فاصله از مرکز شهر و… متفاوت است.

علاوه ‌برآن هیچ تضمینی وجود ندارد که در یک محله تمامی خانه‌ها لوکس و لاکچری باشند. ممکن است در فاصله ۲۰ متری در یک محله در استانبول، قیمت خانه نسبت به خانه دیگر کم‌تر و یا بیشتر باشد. یعنی این‌طور نیست که صرفاً یک محله لوکس ساز باشد و یا در مرحله دیگر شما بتوانید با قیمت به‌مراتب کم‌تر ملک خریداری کنید. همین‌ طور نزدیک بودن آپارتمان به شهر نیز اهمیت زیادی دارد.

اگر به دنبال آگهی فروش فوری آپارتمان در استانبول هستید باید دقت داشته باشید که معمولاً این نوع آگهی‌ها دو حالت وجود دارد، یا فروشنده به‌سرعت قصد فروش آن را دارد و یا در برخی موارد نیز ممکن است ملک از هر نظر دچار مشکل باشد. پس حتماً دقت کنید که پیش از هر کاری باید موقعیت ملک، تملک آن و… به‌خوبی بررسی شود در غیر این صورت نمی‌توان آن را خریداری نموده و بی‌گدار به آب زد.

قیمت آپارتمان در استانبول - artemisturkey.com
سوالات متداول قیمت آپارتمان در استانبول

تفاوت اصلی میان ملک نو و دست‌دوم در کشور ترکیه اختلاف قیمت است. در خانه‌های دست‌دوم شما می‌توانید رنج وسیع ‌تری از انعطاف قیمت را مشاهده کنید. اگر می‌خواهید هزینه کم‌ تری صرف کنید به طبع خرید ملک به این صورت می‌تواند منطقی باشد.

بر اساس قوانینی که کشور ترکیه در نظر گرفته است کسانی که قصد خرید خانه و ملک برای دریافت تابعیت و پاسپورت را دارند، باید ملکی با ارزش بالاتر از ۲۵۰ هزار دلار امریکا خریداری کنند.

پیوستن به گفتگو

20 − 15 =

مقایسه املاک

مقایسه