روش های سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه-artemisturkey.com

مشاور سرمایه گذاری در ترکیه


می توان گفت، سَرمایه گذاری دَر ترکیه با هر یک از روش ها تنها در صورتی می تواند به سود منتهی شود که در مسیر درست قدم بگذارید. افراد سود جو در این زمینه بسیار زیاد هستند و به همین دلیل سرمایه هنگفتی از اتباع ایرانی و خارجی در ترکیه از بین رفته است. استفاده از خدمات مشاوره سرمایه گذاری  ترکیه توسط وکلای قانونی و بین المللی یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.

آرتمیس یکی از باسابقه ترین تیم های مشاوره سَرمایه گذاری دَر کشور ترکیه می باشد که مشاوره های حرفه ای و کاملا واقع بینانه را توسط وکلای بین المللی ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت مشاوره می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.

مشکلات سرمایه گذاری در ترکیه

اقتصاد در تمام کشورهای دنیا روزهای خوش و ناخوش زیادی را تجربه می کند و به همین دلیل برای هر گونه سَرمایه گذاری باید با شناخت هر اقدامی را انجام داد. از مهم ترین مشکلات سرمایه گذاری  می توان به عدم امکان فروش خانه و ملک تا ۳ سل از تاریخ خرید آن اشاره نمود. برای ثبت شرکت و خرید سهام و سپرده بانکی نیز این قانون و محدودیت وجود دارد. علاوه براین، در صورت اثبات غیر قانونی بودن فعالیت تجاری امکان مصادره اموالتان توسط دولت ترکیه وجود دارد.

سرمایه گذاری در ترکیه-artemisturkey.com


برای خواندن مطالب درمورد خرید هتل در استانبول میتوانید:

صندوق های سرمایه گذاری ترکیه

صندوق های سَرمایه گُذاری ترکیه که برای اولین بار در سال ۱۹۸۶ فعالیت خود را شروع کردند، بر اساس قوانین بازار سرمایه CML عمل می کنند. این صندوق ها مشمول مالیات های شرکت های بورسی CT بوده و دارای تنوع زیادی هستند. از جمله صندوق های سَرمایه گُذاری در ترکیه می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 • صنـــــدوق های اوراق قرضه و رسیدهای بانکی (Bonds& Bills funds)
 • صندوق‌های سهام (Stock Funds)
 • صندوق‌های بخش (Sector Funds)
 • صنـــــدوق مشاع (Participation funds)
 • صندوق‌های گروهی (Group funds)
 • صندوق‌های اوراق خارجی (Foreign Securities Fund)
 • صندوق‌های طلا و سایر فلزات قیمتی
 • صندوق های مرکب (Composite Funds)
 • صندوق‌های نقدینه (Liquid Funds)
 • صندوق‌های متغیر (Variable Funds)
 • صندوق‌های شاخص (Index Funds)
 • صندوق‌های خصوصی (Private Funds)

شناخت این صندوق ها و ویژگی های آنها برای افرادی لازم است که قصد سَرمایه گذاری دَر بورس تُرکیه دارند.

سرمایه گذاری در ترکیه-artemisturkey.com

حداقل سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از رایج ترین سوالاتی که اغلب افراد قبل از روش مناسب برای سرمایه گذاری به دنبال پاسخ مناسب برای آن هستند، میزان سرمایه مورد نیاز برای انجام این کار است.

همانطور که در طول متن نیز اشاره شد، هر یک از روش های سرمایه گذاری دارای حداقل سرمایه خاصی هستند و این مبلغ برای همه شیوه ها یکسان نیست. به عنوان مثال، اگر از طریق خرید ملک و خانه قصد سرمایه گذاری دارید، حداقل ۲۵۰ هزار دلار لازم است تا بتوانید علاوه بر سرمایه گذاری، اقامت نیز دریافت کنید. برای ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه دولتی و همچنین کار آفرینی و سپرده گذاری در بانک حداقل ۵۰۰ هزار دلار مورد نیاز است.

 توجه داشته باشید که اگر هدف تنها سرمایه گذاری است و دریافت اقامت دائم مد نظرتان نیست، برای خرید ملک و خانه محدودیتی وجود ندارد. به عبارت دیگر، حتی با ۶۰ هزار دلار و کمتر نیز می توانید در شهرهای ارزان خانه خریداری کنید که نوعی سرمایه گذاری به شمار می رود.

سرمایه گذاری در بورس ترکیه

از جمله روش های پرطرفدار برای سَرمایه گُذاری دَر کشور تُرکیه می توان به خرید سهام و ورود به بازار بورس این کشور است. برای سرمایه گُذاری در بورس ترکیه در مرحله اول لازم است حساب بانکی افتتاح کنید.  علاوه براین، اگر همزمان قصد دارید اقامت و شهروندی نیز دریافت کنید، به حداقل ۵۰۰ هزار دلار سرمایه نیاز دارید. بازار سهام، بین الملل و اوراق قرضه و اسناد از جمله بازارهای موجود در بورس می باشند که هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند.

سرمایه گذاری در ترکیه-artemisturkey.com

 به عنوان مثال، بازار سهام دارای هفت گروه به نام های بازار ملی، ملی ثانویه، EFT، اقتصاد جدی، عمده فروشی و کوپن حق تقدم است. برای خرید و فروش اوراق قرضه بین المللی می توانید از بازار بین الملل استفاده کنید. بازار اوراق قرضه دولتی و اسناد نیز دارای سه گروه بازار خرید و فروش یکجا، بازار دارایی های مستغلات و اموال غیر منقول و همجنین بازار موافقت نامه های باز خرید و باز خرید معکوس می باشد. برای سَرمایه گُذاری در هر یک از بازارهای فوق می توانید معاملات را به صورت آنلاین انجام دهید.

بهترین سرمایه گذاری در ترکیه

با توجه به شرایط اقتصادی ترکیه و مزایایی که هر یک روش های سَرمایه گُذاری در این کشور دارند، خرید خانه و ملک گزینه مناسب تری نسبت به سایر موارد است. به این دلیل بهترین روش سَرمایه گذاری دَر ترکیه، خرید ملک و خانه است که بودجه کمتری برای آن لازم است. برخلاف ثبت شرکت که از نظر قانونی نیز قوانین و محدودیت های زیادی را به همراه دارند، خرید ملک بسیار آسان و در مدت زمان کوتاه انجام میشود. علاوه براین، برای خرید خانه ۲۵۰ هزار دلار مورد نیاز است و در سایر روش ها حداقل ۵۰۰ هزار دلار باید هزینه کنید تا اقامت نیز دریافت نمایید.

عدم محدودیت در اجازه دادن خانه به سایر افراد و کسب درآمد ارزی از این طریق نیز از دیگر دلایلی هستند که باعث شده اند بهترین روش سرمایه گذاری دَر ترکیه، خرید ملک و خانه باشد. پس از خرید خانه می توان ثبت شرکت را انتخاب کردف چون امکان ورود به بازارهای بین المللی نیز برایتان فراهم می گردد. در حالت کلی می توان گفت، خرید خانه و ثبت شرکت نسبت به سایر روش ها در اولویت بالاتری قرار دارند و سود بیشتری را برایتان فراهم می کنند.

سرمایه گذاری در ترکیه-artemisturkey.com

سرمایه گذاری در لیر ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه-artemisturkey.com

اقتصاد ترکیه در سالهای اخیر با نوسان زیادی روبرو بوده است و به همین دلیل ابهاماتی برای سرمایه گذاری در لیر ترکیه وجود دارد. برای سرمایه گذاری در لیر ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید که هدفتان از انتخاب این کشور برای سرمایه گذاری چیست؟ اگر ترکیه را سکوی پرتاب به بازارهای بین المللی و دریافت ویزای شنگن و غیره می دانید، لازم است بدانید که در هر صورت ضرر نمی کنید. در شرایطی که هدف خرید و فروش ملک و رسیدن به سود از این طریق است، لازم است با شناخت کافی و بررسی شرایط در این مسیر قدم بگذارید.

سرمایه گذاری دلاری در ترکیه

به دلیل افزایش ارزش دلار نسبت به ریال و لیر، اغلب ایرانین به دنبال راه های سرمایه گذاری دلاری در ترکیه هستند. سرمایه گذاری دلاری مزایای متعددی به همراه دارد و مهم ترین آنها، رشد زیاد اقتصادی دلار و چند برابر شدن سرمایه در بازه زمانی کوتاه است. یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری دلاری در ترکیه، سپرده ارزی می باشد. با سرمایه گذاری حداقل ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در بانک های ترکیه می توان تابعیت دریافت نمود و به سود زیادی در این زمینه دست پیدا کرد.

از دیگر روش های سرمایه گذاری دلاری در ترکیه می توان به خرید سهام در بازار بین الملل اشاره نمود. اوراق بانکی قزاقستان و کشورهای اروپایی در بازار بین الملل بورس ترکیه ارائه میشود. تمام این معاملات آنلاین انجام شده و کافیست افتتاح حساب انجام دهید.


برای خواندن مطالب درمورد خرید ویلا در ببک استانبول میتوانید:

قوانین سرمایه گذاری در ترکیه

دولت ترکیه مانند سایر کشورها به منظور جلوگیری از هرگونه سو استفاده مالی و بروز مشکلات، قوانین خاصی را برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله خرید خانه و ملک، ثبت شرکت و کار آفرینی، سپرده گذاری بانکی و خرید اوراق قرضه دولتی و سهام ارائه داده است. شناخت و رعایت آنها برای هر یک از سرمایه گذاران الزامی می باشد تا از بروز مشکلات و چالش های احتمالی جلوگیری شود. مهم ترین قوانین سرمایه گذاری در ترکیه عبارتند از:

 • فرصت های سرمایه گذاری برای اتباع داخلی و خارجی در خاک این کشور یکسان می باشد. لذا نه تنها اتباع خارجی می توانند در زمینه واردات و صادرات فعالیت کنند، بلکه با سرمایه گذاران داخلی و شهروندان ترک نیز امکان مراودات مالی و کاری وجود دارد.
 • در صورت فعالیت قانونی و کاملا شفاف به هیچ عنوان امکان مصادره و توقیف اموال اتباع خارجی توسط دولت ترکیه وجود ندارد. در شرایطی که فعالیت اتباع خارجی خارج از قوانین و عرف دولت ترکیه باشد این قانون منتفی میشود.
 • هیچ محدودیتی در خروج اموال و سرمایه برای اتباع خارجی نباید وجود داشته باشد. البته لازم به ذکر است، در صورت خروج سرمایه زودتر از موعد قانونی (حداقل ۳ سال برای خرید خانه و سپرده بانکی و ..) تابعیت ترکیه برای فرو لغو خواهد شد.
 • امکان دفاع از حق قانونی برای اتباغ خارجی در دادگاه ترکیه وجود دارد.
 • شرکت های ثبت شده در ترکیه در صورت استخدام کارکنان ترک امکان دریافت تابعیت برایشان فراهم میشود. علاوه براین، اتباع خارجی دارای مجوز کار نیز می توانند در سایر شرکت های ترکی استخدام شوند.
 • بر اساس قوانین سرمایه گذاری ترکیه، امکان افتتاح نمایندگی در شهرهای مختلف ترکیه برای شرکت های خارجی وجود دارد.
 • سرمایه های غیر نقدی اتباع خارجی قابل ارزش گذاری بوده و برای اموال غیر منقول آنها نیز مالکیت صادر میشود.
سوالات متداول روش های سرمایه گذاری در ترکیه

اقتصاد در تمام کشورهای دنیا روزهای خوش و ناخوش زیادی را تجربه می کند و به همین دلیل برای هر گونه سرمایه گذاری باید با شناخت هر اقدامی را انجام داد.

 • صنـــــدوق های اوراق قرضه و رسیدهای بانکی (Bonds& Bills funds)
 • صندوق‌های سهام (Stock Funds)
 • صندوق‌های بخش (Sector Funds)
 • صنـــــدوق مشاع (Participation funds)
 • صندوق‌های گروهی (Group funds)
 • صندوق‌های اوراق خارجی (Foreign Securities Fund)
 • صندوق‌های طلا و سایر فلزات قیمتی
 • صندوق های مرکب (Composite Funds)
 • صندوق‌های نقدینه (Liquid Funds)
 • صندوق‌های متغیر (Variable Funds)
 • صندوق‌های شاخص (Index Funds)
 • صندوق‌های خصوصی (Private Funds)

اقتصاد ترکیه در سالهای اخیر با نوسان زیادی روبرو بوده است و به همین دلیل ابهاماتی برای سرمایه گذاری در لیر ترکیه وجود دارد. برای سرمایه گذاری در لیر ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید که هدفتان از انتخاب این کشور برای سرمایه گذاری چیست؟ اگر ترکیه را سکوی پرتاب به بازارهای بین المللی و دریافت ویزای شنگن و غیره می دانید، لازم است بدانید که در هر صورت ضرر نمی کنید.

پیوستن به گفتگو

شش + 7 =

مقایسه املاک

مقایسه