شرایط خرید ملک در ترکیه و قیمت های آن

خرید خانه در ترکیه-آرتمیس

شرایط اقامت با خرید خانه در ترکیه


اگر قصد دارید با خرید ملک در ترکیه اقامت دائم و شهروندی کسب کنید، لازم است شرایط زیر را در نظر داشته باشید:

 • قیمت ملک و خانه ای که خریداری می کنید، حداقل باید ۲۵۰ هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشید. ملک با ارزش کمتر از این مبلغ شرایط را برای دریافت شهروندی فراهم نمی کند.
 • سه مالک قبلی خانه خریداری شده باید شهروند ترکیه باشند، در غیر این صورت چنین امکانی وجود ندارد. قبل از خرید خانه حتما به تاریخچه آن و تابعیت مالکان قبلی توجه کنید.
 • اقامت دائم و شهروندی به افرادی ارائه میشود که ملک را تا ۳ سال نفروشند. در صورت فروش خانه و ملک بلافاصله شهروندی باطل خواهد شد.
 • امکان خرید چند ملک و خانه به صورت جدا برای این شیوه دریافت اقامت وجود دارد. مهم این است که ارزش مجموع آنها ۲۵۰ هزار دلار باشد.
 • دریافت حق بیمه برای خریدار و همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال در صورت تمایل به دریافت پاسپورت الزامی می باشد.
 • خریدار خانه و متقاضی دریافت اقامت ترکیه، می تواند برای همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود نیز درخواست شهروندی ارائه دهد.
خرید خانه در ترکیه-آرتمیس

خرید ملک های فاقد سند رسمی شرایط دریافت شهروندی را برایتان فراهم نخواهند کرد.

خرید ملک در ترکیه-artemisturkey.com

با خرید خانه در ترکیه میتوان اقامت گرفت؟

از رایج ترین سوالاتی که اغلب افراد از کارشناسان و فعالان این حوزه میپرسند این است که آیا با خرید خانه در ترکیه می توان اقامت گرفت؟ در پاسخ به این سوال باید ابتدا مشخص کرد که منظور از اقامت چیست؟ اقامت دائم یا توریستی و کوتاه مدت؟ اگر منظور اقامت توریستی و کوتاه مدت است پاسخ مثبت است. با خرید خانه با هر مبلغ و قیمت به شما اقامت کوتاه مدت و توریستی ارائه میشود. اما محدودیت های زیادی دارد که لازم است قبل از این شیوه سرمایه گذاری قوانین آن را مطالعه و بررسی کنید. 

خرید خانه در ترکیه-آرتمیس

اگر هدف دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه و شهروندی می‌باشد، بستگی به مبلغ و ارزش ملک دارد.اگر خانه‌ای که خریداری می‌کنید، حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا ارزش دارد، در این صورت می‌توانید با در نظر گرفتن سایر قوانین و شرایط نسبت به دریافت شهروندی اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که قوانین و تبصره‌های زیادی در این زمینه وجود دارد و نباید بدون اطلاع و بی‌گدار به آب زد.


برای خواندن مطالب درمورد مهاجرت به ترکیه میتوانید:

مزایای خرید خانه در ترکیه برای ایرانیان

کافیست به آمار و ارقام خرید ملک و سرمایه گذاری در شهرهای مختلف ترکیه توسط ایرانیان نگاه بیندازید تا با رشد بسیار زیاد آن در چند سال اخیر مواجه شوید. بدون شک این میزان توجه و گرایش به ترکیه بی دلیل نیست و مزایای متعددی را برای ایرانیان و سایر اتباع به همراه دارد. از مهم ترین مزایا و دلایل خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قیمت ملک و خانه در شهرهای مختلف ترکیه بسیار ارزان تر از شهرهای ایران می باشد. با ۷۰۰ میلیون تومان می توان در شهرهای مختلف آن آپارتمان و سوئیت خریداری کرد!
 • با خرید ملک و خانه اقامت ۳ ساله دریافت خواهید کرد و اگر ارزش آن بیش از ۲۵۰ هزار دلار باشد، شهروندی ترکیه نیز به شما تعلق خواهد گرفت.
 • دریافت ویزای شنگن برای شهروندان ترکیه راحت تر از ایران می باشد و اصلی ترین دلیل و مزیت خرید خانه این مورد است.
 • ارزش ملک در ترکیه همیشه رو به رشد بوده و نوعی سرمایه گذاری مطمئن به شمار می رود.
 • روند خرید ملک در هر یک از شهرهای آن بسیار سریع انجام میشود.
 • امکان خرید اقساطی خانه در ترکیه برای تمام اتباع از جمله ایرانیان وجود دارد. سود بانکی برای خرید ملک حدود ۲ درصد می باشد.
 • پاسپورت ترکیه اعتبار بالایی دارد و به ۷۱ کشور در سراسر دنیا می توان بدون ویزا سفر کرد.
خرید خانه در ترکیه-artemisturkey.com

کلاهبرداری خرید ملک در ترکیه

متاسفانه با رشد تقاضا برای مهاجرت اتباع خارجی به ترکیه از طریق خرید خانه، تعداد افراد سود جو نیز در این زمینه افزایش پیدا کرده است. به طوریکه در سالهای اخیر کلاهبرداری های زیادی از ایرانیان و سایر اتباع خارجی صورت گرفته است. به منظور جلوگیری از این قبیل مشکلات لازم است روند کارها به صورت قانونی و با شناخت کامل انجام شود. از جمله موارد کلاهبرداری در زمینه خرید ملک در ترکیه می توان به فروش ملک های غیر قانونی و غیر مجاز به اتباع اشاره نمود.

خرید خانه در ترکیه-artemisturkey.com

بر اساس قوانین دولت ترکیه، فروش ملک و خانه در مناطق امنیتی به اتباع خارجی ممنوع است. علاوه براین، در هر یک از مناطق و اراضی ترکیه، تنها یک درصد آن برای مهاجران به فروش میرسد و خرید بیشتر از این مقدار غیر قانونی تلقی می گردد. به منظور جلوگیری از فروش غیر قانونی این قبیل ملک ها و کلاهبرداری از این طریق، حتما قبل از پرداخت هرگونه هزینه استعلام از سازمان های مربوطه باید دریافت شود.

 علاوه براین، ارزش گذاری ملک حتما باید توسط کارشناس شهرداری انجام شود و روند خرید و فروش در دفاتر ثبت اسناد رسمی صورت میگیرد.

افرادی که در اطلاعات کافی در زمینه خرید و فروش خانه و ملک در ترکیه ندارند، بهتر است وکیل بین المللی و معتبر و قابل اعتماد داشته باشند. البته دقت داشته باشید که وکیل قابل اعتماد باشد تا با مشکلات متعدد روبرو نشوید.

به دلیل تعداد بسیار زیاد قوانین و تبصره های موجود در زمینه مهاجرت و دریافت اقامت و شهروندی با خرید خانه در ترکیه، پیشنهاد می کنیم با افراد حرفه ای و وکلای بین المللی مشورت کنید. گروه مشاوران آرتمیس با سالها تجربه در این زمینه و انجام فعالیت کاملا قانونی، آماده ارائه مشاوره و انجام هماهنگی های لازم برای خرید خانه و ملک و سرمایه گذاری بدون ریسک در ترکیه می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با این مجموعه تماس بگیرید.

خرید ملک در ترکیه-artemisturkey.com

مهاجرت با خرید ملک در ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه روش های متعددی وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به سرمایه گذاری در بانک، ثبت شرکت و خرید ملک اشاره نمود. همان طور که اشاره شد، در شرایطی می توان به این شیوه مهاجرت کرد که ملک خریداری شده دارای ارزش کافی بوده باشد و تا ۳ سال نسبت به فروش آن اقدام نکنید. چند نکته و قانون مهم برای افرادی که قصد مهاجرت با خرید ملک در ترکیه را دارند عبارتند از:

 • هر ایرانی و سایر اتباع خارجی تا ۳۰ هکتار ملک و زمین می تواند در شهرهای مختلف ترکیه خریداری کنید.
 • اگر ارزش ملک خریداری شده کمتر از ۲۵۰ هزار دلار باشد، امکان کار برایتان وجود نخواهد داشت. برای دریافت مجوز کار باید به شیوه های دیگر اقدام شود.
 • در مناطق امنیتی و ملی اتباع خارجی از جمله ایرانیان امکان خرید ملک را دارا نمی باشند.
 • توجه داشته باشید که در منطقه و شهر تنها یک درصد از کل اراضی به اتباع فروخته میشود. در زمان خرید خانه و ملک حتما آمار دقیق در این زمینه کسب کنید، در غیر این صورت مشکلات متعدد و خسارت های زیاد به همراه خواهد داشت.

قیمت خرید ملک در ترکیه

در تعیین قیمت خرید ملک در ترکیه مهم ترین فاکتور تجاری یا مسکونی بودن آن است. در بسیاری از مواقع با توجه به متراژ ملک های تجاری گران تر از مسکونی هستند که در ایران نیز به همین صورت است. علاوه براین، منطقه و شهری که ملک مورد نظر در آن قرار دارد نیز می تواند به شدت بر قیمت آن اثرگذار باشد. به طوریکه قیمت خانه ۳۰۰ متری در ازمیر ارزان تر از آپارتمان ۱۰۰ متری در استانبول است. در هر شهر نیز محله و منطقه و میزان فاصله با ساحل دریا و امکانات رفاهی و لوکس و مدرن بودن آنها همگی در افزایش یا کاهش نرخ ها تاثیر زیادی دارند. به همین دلیل نمی توان نرخ و قیمت مشخصی را برای ملک ارائه داد.


برای خواندن مطالب درمورد خرید هتل در استانبول میتوانید:

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت

قبل از پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید مشخص شود که منظور چه نوع اقامتی می باشد؟ اقامت دائم و قابل تمدید یا شهروندی؟ چون قوانین و حداقل نرخ و قیمت ملک در هر یک از این موارد متفاوت است. بر اساس قوانین دولت ترکیه، هر یک از اتباع خارجی که در شهرهای مختلف این کشور ملک خریداری کنند می توانند اقامت قابل تمدید دریافت نمایند. توجه داشته باشید که اقامت موقت و توریستی ترکیه قابل تمدید نیست و پس از یکسال فرد باید خاک این کشور را ترک کند. این در حالیست که می توان با خرید ملک با هر قیمت و حتی اجاره آن اقامت قابل تمدید دریافت کرد.

خرید ملک در ترکیه-artemisturkey.com

اگر منظور از سوال دریافت اقامت دائم و همیشگی و شهروندی ترکیه با خرید ملک است، قیمت و ارزش ملک اهمیت دارد. تمام اتباع خارجی که هر گونه ملک مسکونی و تجاری و هتل و غیره با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا خریداری کنند می توانند شهروند به شمار روند. به عبارت دیگر می توان از این طریق پاسپورت ترکیه را ۲ تا ۳ ماه بعد از خرید ملک دریافت کرد؛ به شرط اینکه ملک تا ۳ سال فروخته نشود.

خرید اقساطی خانه در ترکیه

علاوه بر خرید خانه به صورت نقد، امکان خرید اقساطی نیز در ترکیه فراهم می باشد و افراد زیادی از این طریق سرمایه گذاری می کنند. بر اساس قوانین ارائه شده توسط بانک ها می توان سند ملک را به عنوان تضمین قرار داد و با سود ۲ درصد و در بازه زمانی ۵ ساله وام برای خرید خانه دریافت نمود. مبلغ ارائه شده توسط بانک ها ۸۰ درصد از ارزش کل ملک می باشد.

قیمت خانه در ترکیه به تومان

از دیگر سوالات بسیار رایج در این زمینه این است که قیمت خانه در ترکیه به تومان چقدر است؟ امکان خرید ملک در ترکیه به ۳۰۰، ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیون و یک میلیارد وجود دارد یا خیر؟ با توجه به شرایط اقتصادی ترکیه، در حال حاضر قیمت خانه در آن حداقل ۷۰۰ میلیون تومان با پول ایران می باشد. در حالت کلی نمی توان به طور دقیق مشخص کرد که قیمت خانه در ترکیه به تومان چقدر است، چون لیر مانند ریال با نوسان بسیار زیادی مواجه بوده و نسبت به قیمت دلار ارزش آن کاهش می یابد. لذا پیشنهاد می کنیم برای قیمت خانه و ملک نرخ ها را با دلار بررسی کنید!

قیمت و مبلغی که برای خرید خانه باید بپردازید، مانند ایران و سایر نقاط دنیا تا حد زیادی به منطقه و ویژگی های اقتصادی و فرهنگی آن بستگی دارد. در حالت کلی استانبول گران ترین شهر ترکیه می باشد و بعد از آن آنتالیا و ازمیر قرار گرفته اند. در برخی از مناطق این شهرها که از مرکز فاصله زیادی داشته و بیشتر در بافت قدیمی هستند، نرخ های ارزان تری برای خانه ها ارائه میشود. علاوه براین، امکانات و نوساز بودن آپارتمان و ویلایی یا حیاط دار بودن آنها نیز به شدت بر قیمت ها تاثیرگذار هستند.

سوالات متداول خرید ملک در ترکیه

اگر قصد دارید با خرید ملک در ترکیه اقامت دائم و شهروندی کسب کنید، لازم است شرایط زیر را در نظر داشته باشید:

 • قیمت ملک و خانه ای که خریداری می کنید، حداقل باید ۲۵۰ هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشید. ملک با ارزش کمتر از این مبلغ شرایط را برای دریافت شهروندی فراهم نمی کند.

از رایج ترین سوالاتی که اغلب افراد از کارشناسان و فعالان این حوزه میپرسند این است که آیا با خرید خانه در ترکیه می توان اقامت گرفت؟ در پاسخ به این سوال باید ابتدا مشخص کرد که منظور از اقامت چیست؟ اقامت دائم یا توریستی و کوتاه مدت؟ اگر منظور اقامت توریستی و کوتاه مدت است پاسخ مثبت است.

کافیست به آمار و ارقام خرید ملک و سرمایه گذاری در شهرهای مختلف ترکیه توسط ایرانیان نگاه بیندازید تا با رشد بسیار زیاد آن در چند سال اخیر مواجه شوید.

پیوستن به گفتگو

1 + پنج =

مقایسه املاک

مقایسه