شرایط و روش های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه-آرتمیس

حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه چقدر است؟


با توجه به مواردی که در طول متن اشاره شد، حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به ترکیه به صورت زیر می باشد:

 • مهاجرت از طریق ثبت شرکت: حداقل ۱۲ تا ۱۸ هزار یورو
 • مهاجرت با خرید خانه و ملک: حداقل ۲۵۰ هزار دلار برای خرید ملک و ۵۰۰ دلار پس انداز بانکی
 • مهاجرت با تحصیل: با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت بوده و گواهی تمکن مالی باید ارائه شود.
مهاجرت به ترکیه-آرتمیس

هزینه مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت بهِ ترکیه چقدر پول لازم است؟ این گروه از سوالات بسیار رایج بوده و پی بردن به پاسخ مناسب قبل از هرگونه اقدام کاملا ضروری خواهد بود. هزینه مهاجرت به فاکتورهای بسیار زیادی مرتبط می باشد که مهم ترین آنها روش و شیوه ای می باشد که برای مهاجرت انتخاب کرده اید. به عنوان مثال، اگر خرید ملک را برای مهاجرت و اقامت دائم در نظر گرفته اید، حداقل ۲۵۰ هزار دلار لازم است. علاوه براین، هزینه های جانبی از قبیل بیمه، پول خاک و مالیات نیز باید مد نظر قرار گیرند.

مهاجرت به ترکبه-آرتمیس

در مهاجرت از طریق کار تنها هزینه های مربوط به پول خاک باید پرداخت شود. به همین دلیل است که ارزان ترین روش برای مهاجرت بهِ ترکیه از طریق کار می باشد. اگر در دانشگاه های ترکیه پذیرش شده اید، هزینه هایتات به نوع دانشگاه و نحوه پذیرش بستگی دارد. به عنوان مثال در برخی از دانشگاه ها ممکن است بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید و در برخی هزینه ها به صورت کامل باید پرداخت شوند.


برای خواندن مطالب درمورد خرید ملک در ترکیه میتوانید:

مهاجرت به ترکیه-artemisturkey.com

شرایط مهاجرت به ترکیه

به دلیل رشد بی سابقه مهاجرت در سالهای اخیر، شرایط و قوانین و محدودیت هایی در این زمینه ارائه شده است که اطلاع از آنها کاملا ضروری خواهد بود. مهم ترین این شرایط عبارتند از:

 • اگر از طریق خرید ملک به خاک این کشور مهاجرت می کنید، تا ۳ سال حق فروش آن را نخواهید داشت.
 • در شرایطی که پس از مهاجرت اقامت کوتاه مدت دریافت کرده باشید و فرزندانتان در این بازه زمانی در خاک ترکیه متولد شود، تنها در شرایطی شهروندی به او اعطا میشود که والدین شهروند ترک باشند. ترکیه از قانون خون در اعطای شهروندی به نوزادان متولد شده در این کشور تابعیت می کند.
 • اشتغال به کارهای سیاه و غیر قانونی در خاک ترکیه برابر با ریپورت شدن می باشد. پیشنهاد می کنیم تنها از طریق دریافت مجوز کار قانونی به این کشور مهاجرت کنید و روش های غیر قانونی را کنار بگذارید.
 • اگر برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود اقامت دریافت کرده اید، از تحصیل کاملا رایگان در مدارس دولتی بهره مند خواهند شد.
 • اجاره خانه از جمله روش های بسیار ناامن برای مهاجرت بهِ ترکیه می باشد که تنها یک سال امکان پذیر است. افرادی که از این طریق اقامت یکساله دریافت می کنند، برای سالهای بعد لازم است یا مجوز کار داشته باشند یا سرمایه گذاری و خرید ملک را انتخاب کنند.
 • اجاره خانه از جمله روش های بسیار ناامن برای مهاجرت بهِ ترکیه می باشد که تنها یک سال امکان پذیر است. افرادی که از این طریق اقامت یکساله دریافت می کنند، برای سالهای بعد لازم است یا مجوز کار داشته باشند یا سرمایه گذاری و خرید ملک را انتخاب کنند.
 • تمام افرادی که قصد مهاجرت به خاک این کشور را دارند باید پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار ارائه دهند.
مهاجرت به ترکیه-artemisturkey.com

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل از دیگر روش های مناسب و آسان می باشد که در گروه های سنی مختلف و در مقاطع گوناگون امکان پذیر است. تحصیل از دوره ابتدایی برای گروه سنی ۷ سال تا ۱۸ سال در دوران دبیرستان و قبل از دانشگاه در مدارس ترک و انگلیسی و فارسی زبان به صورت دولتی و رایگان و غیر رایگان در این کشور وجود دارد. پس از این دوره در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری نیز امکان تحصیل وجود دارد. در شرایطی که با ارائه مدارک تحصیلی قابل قبول و داشتن مدرک زبان ترکی و انگلیسی در دانشگاه های ترکیه پذیرش شوید، تا پایان مدت تحصیل مجوز اقامت دریافت خواهید کرد.

توجه داشته باشید، اگر قصد مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل را دارید و همزمان بخواهید به کار پاره وقت مشغول شوید، باید مجوز کار داشته باشید. مجوز کار تنها برای دانشجویان دوره ارشد و دکتر اعطا میشود.


برای خواندن مطالب درمورد اقامت ترکیه میتوانید:

چرا مهاجرت به ترکیه؟

کافیست آمار مهاجرت ایرانیان به ترکیه را در چند سال اخیر و مخصوصا در سال ۲۰۲۱ مرور کنید تا پی به رشد بیش از اندازه آن ببرید. شید برای شما نیز سوال بوجود آید که چرا مهاجرت به این کشور تا این اندازه محبوب است؟ آیا ترکیه برای سرمایه گذاری مناسب است؟ آیا شرایط ایده آلی برای تحصیل فرزندانتان در این کشور وجود دارد؟

 • دلیل اصلی مهاجرت به ترکیه ایرانیان تا حد زیادی به شرایط موجود در کشورمان از نظر اقتصادی می باشد.
 • تحریم های متعددی که برای ایران از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی وضع میشود، شرایط برای مهاجرت و اخذ اقامت و ویزا برای حوزه شنگن را بسیار سخت کرده است. این در حالیست که با مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت دائم و شهروندی آن می توان تا حد زیادی از این تحریم ها رها شد.
 • از دیگر دلایل رشد استقبال از ترکیه می توان به فراهم شدن شرایط ایده آل برای ورود به بازارهای تجاری بین المللی اشاره نمود.
 • همچنین لازم به ذکر است، پذیرش در دانشگاه های ترکیه آسان تر از بسیاری از دانشگاه های ایران بوده و از نظر رنک جهانی نیز در سطح ایده آلی قرار دارند.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از بهترین و امن ترین روش ها برای مهاجرت به ترکیه و اقامت در هر یک از شهرهای آن، خرید ملک و خانه می باشد. مهاجرت از این طریق به دو صورت می باشد:

 • اخذ شهروندی و اقامت دائم: در شرایطی می توان همزمان با خرید خانه و ملک شهروندی و اقامت دائم نیز بدست آورد که حداقل ۲۵۰ هزار دلار در این زمینه سرمایه گذاری کرده باشید. حدود ۷۰ روز پس از خرید خانه و ملک با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار و ارسال درخواست اقامت دائم، مدارک بررسی و نتیجه آن برایتان مشخص شده و پاسپورت دریافت می کنید.
 • اخذ اقامت کوتاه مدت و قابل تمدید: در شرایطی که خانه و ملک با ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار در هر یک از شهرهای ترکیه خریداری کنید، اقامت ۳ ساله و قابل تمدید دریافت خواهید کرد. خرید ملک و خانه برای مهاجرت به ترکیه مزایای زیادی به همراه دارد که از مهم ترین آنها می توان به سرمایه گذاری و افزایش قیمت ها به مرور زمان اشاره نمود.

البته توجه داشته باشید که تنها در شرایطی از این طریق می توانید مهاجرت کنید که ملک را شهروند ترک خریداری کرده باشید. سه مالک قبلی ملک مورد نظر باید شهروند ترک باشد در غیر این صورت مدارک قابل پذیرش از سوی اداره مهاجرت نخواهد بود. علاوه براین، در ملک هایی که به صورت اشتراکی خریداری میشود، تنها در شرایطی به تمام شرکا اقامت ارائه میشود که سهم هر یک حداقل ۲۵۰ هزار دلار باشد.

سوالات متداول شرایط و روش های مهاجرت به ترکیه

با توجه به مواردی که در طول متن اشاره شد، حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به ترکیه به صورت زیر می باشد:

 • مهاجرت از طریق ثبت شرکت: حداقل ۱۲ تا ۱۸ هزار یورو
 • مهاجرت با خرید خانه و ملک: حداقل ۲۵۰ هزار دلار برای خرید ملک و ۵۰۰ دلار پس انداز بانکی
 • مهاجرت با تحصیل: با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت بوده و گواهی تمکن مالی باید ارائه شود.

برای مهاجرت بهِ ترکیه چقدر پول لازم است؟ این گروه از سوالات بسیار رایج بوده و پی بردن به پاسخ مناسب قبل از هرگونه اقدام کاملا ضروری خواهد بود.

به دلیل رشد بی سابقه مهاجرت در سالهای اخیر، شرایط و قوانین و محدودیت هایی در این زمینه ارائه شده است که اطلاع از آنها کاملا ضروری خواهد بود.

پیوستن به گفتگو

3 + پانزده =

مقایسه املاک

مقایسه