همه چیز در رابطه با خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول-ارتمیس

خرید خانه ارزان در استانبول


با توجه به شرایط اقتصادی موجود و گران بودن ملک در استانبول نسبت به سایر شهرهای ترکیه، اغلب افراد به دنبال خرید خانه ارزان می باشند. توجه داشته باشید که برای خرید ملک ارزان قیمت چند فاکتور مهم نقش دارند. در کدم منطقه از استانبول قصد دارید سکونت داشته باشید؟ بافت اروپایی و لوکس یا منطقه آسیایی و تاریخی؟ دسترسی به مرکز شهر برایتان اهمیت دارد یا خیر؟ نوساز و لوکس بودن ملک برایتان در اولویت است؟ متراژ خانه چقدر باشد؟ به دنبال خانه آپارتمانی هستید یا ویلایی؟

تمام این فاکتورها در تعیین قیمت ملک ارزان در استانبول می توانند نقش داشته باشند. با توجه به اینکه یکی از مهم ترین این عوامل منطقه مورد نظر برای خرید ملک است، لازم است با چند گزینه ارزان و لوکس آشنا شوید. توجه داشته باشید، اگر به دنبال خرید خانه ارزان قیمت در استانبول هستید، مناطقی از قبیل شیشلی، بشیکتاش و ساریر را کنار بگذارید. در مقابل گزینه هایی از قبیل اسن یورت، آرناواتکوی، سیلیوری، بیلیکدوزو، سنجاق تپه، اوجیلار و سلطان بیلی همگی شرایط ایده آلی دارند.

خرید ملک در استانبول-artemisturkey.com

خرید ملک در استانبول با قیمت مناسب

در مقایسه با شایر شهرهای ترکیه از قبیل آنکارا، آنتالیا و ازمیر و غیره، استانبول گران تر است. به همین دلیل اگر بودجه زیادی برای خرید ملک در اختیار ندارید، بهتر است شهرهای ازمیر و آنتالیا را انتخاب کنید، چون شهروندی در این شهرها نیز برای ملک های بیش از ۲۵۰ هزار دلار ارائه میشود. در شرایطی که به دلایل مختلف خرید ملک و خانه و آپارتمان در استانبول برایتان اهمیت بیشتری دارد، لازم است بدانید که قیمت هر متر زمین در مناطق مختلف با هم فرق دارد.

خرید ملک در استانبول-artemisturkey.com

یکی از مهم ترین فاکتورها در قیمت گذاری ملک، تجاری یا مسکونی بودن آن است. این کاملا طبیعی است که ارزش ملک های تجاری بیشتر از مسکونی می باشد.  به طور متوسط قیمت خانه و زمین در استانبول هر متر ۱۵ میلیون تومان یا ۴۴۳۲ لیر است. این مبلغ برای مناطقی از قبیل شیشلی تا دو برابر و حتی بیشتر افزایش پیدا خواهد کرد. این در حالیست که در ازمیر هر متر خانه ۱۱ میلیون توامن و در آنکارا ۲۹۰۰ لیر یا ۹ میلیون است.


برای خواندن مطالب درمورد بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک میتوانید:

خرید ملک در استانبول-artemisturkey.com

خرید ملک در استانبول و اخذ اقامت

یکی از موارد بسیار مهمی که قبل از هرگونه سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ اقامت باید مد نظر داشته باشید، شرایط و قوانین و تبصره های موجود در آن می باشد. اقامت در ترکیه به صورت دائم و موقت می باشد و هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند. اقامت دائم یعنی همان اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه که باعث میشود بتوانید به بیش از ۷۰ کشور در سراسر دنیا بدون ویزا سفر کنید. علاوه براین، محدودیت های موجود برای اخذ ویزای شنگن برای ایرانیان، برای شهروندان ترکیه وجود ندارد. یکی از اصلی ترین دلایل برای خرید ملک در استانبول و اخذ اقامت دائم و شهروندی همین مساله است.

اگر قصد خرید خانه در استانبول ترکیه و دریافت اقامت دائم و شهروندی دارید، لازم است قوانین زیر را مرور کنید:

 • تنها در شرایطی می توان اقامت دائم دریافت کرد که ملک تجاری یا مسکونی بیش از ۲۵۰ هزار دلار ارزش داشته باشد.
 • در شرایطی که چندین ملک توسط یک شخص خریداری شود اما هر یک به صورت جدا ارزش کمتری از ۲۵۰ هزار دلار داشته باشند، ولی در مجموع ارزش همگی با هم به ۲۵۰ هزار دلار برسد، امکان اخذ اقامت وجود دارد. به عبارت دیگر، مهم نیست که حتما ارزش تنها یک ملک این اندازه باشد!
 • در شرایطی که قیمت خرید خانه در استانبول کمتر از ۲۵۰ هزار دلار باشد، فرد اقامت یکساله دریافت نموده و می تواند آن را تمدید کند.
 • افرادی که با خرید خانه در استانبول اقامت دائم دریافت می کنند، تنها برای همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود می توانند درخواست اقامت ارائه دهند. توجه داشته باشید که هر فرد تنها برای یک همسر خود می تواند درخواست اقامت دهد!
 • ملک مورد نظر باید از شهروند ترک خریداری شود. سه مالک قبل باید ترک باشند در غیر این صورت درخواست شما پذیرفته نمیشود.
خرید ملک در استانبول-artemisturkey.com

مزایای خرید خانه در استانبول

ترکیه یکی از بهترین کشورهای همسایه ایران می باشد که در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده و به همین دلیل شرایط منحصر به فردی دارد. علیرغم اینکه آنکارا پایتخت ترکیه به شمار می رود، اما استانبول مهم ترین و لوکس ترین و پرطرفدارترین گزینه می باشد و در سالهای اخیر با رشد زیادی مواجه شده است. خرید ملک در استانبول از چند جهت می تواند یک مزیت بزرگ به شمار رود که عبارتند از:

 • استانبول نسبت به سایر شهرهای ترکیه با رشد بیشتری از نظر اقتصادی و صنعتی و گردشگری مواجه شده است. به همین دلیل خانه و ملک های موجود در آن همیشه با افزایش قیمت و ارزش روبرو هستند. در واقع با خرید ملک در واقع سرمایه گذاری می کنید.
 • با خرید آپارتمان و خانه در استانبول می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. البته به شرط اینکه ارزش ملک حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا باشد. ملک هایی که ارزش کمتر از این مقدار دارند شرایط را برای دریافت اقامت یکساله و قابل تمدید فراهم می کنند.
 • در شرایطی که ملک خریداری شده ارزش مناسبی داشته باشد، شرایط برای کار و تجارت و تحصیل نیز برایتان فراهم میشود. توجه داشته باشید که اقامت دائم از طریق خرید ملک در استانبول با قیمت بیش از ۲۵۰ هزار دلار امکان پذیر است!
 • استانبول یکی از بهترین شهرهای ترکیه می باشد که دارای دو بافت تاریخی و لوکس و مدرن می باشد و در دو قاره اروپایی و آسیایی واقع شده است. به همین دلیل گردشگری در آن رو به رشد بوده و این می تواند ارزش ملکتان را افزایش دهد. حتی می توان خانه خریداری شده را به توریست ها اجاره داد و از این طریق به درآمد زیادی دست پیدا کرد.

خرید ملک در استانبول-artemisturkey.com


برای خواندن مطالب درمورد دریافت پاسپورت ترکیه میتوانید:

مراحل خرید ملک در استانبول

پس از بررسی ملک های تجاری و مسکونی مختلف در مناطق مورد نظر و مقایسه نرخ و قیمت آنها با هم، در نهایت گزینه مناسب را انتخاب کنید. بهتر است با دریافت اقامت توریستی و ۳ ماهه ملک مورد نظر را از نزدیک مشاهده نموده و استعلام های لازم را از سازمان های مربوطه دریافت کنید. قیمت خانه و ملک باید توسط کارشناس شهرداری تعیین گردد. 

در مرحله بعد یک سوم از مبلغ به عنوان پیش پرداخت به مالک ارائه شده و مابقی در زمان ارائه سند باید به حساب وی واریز شود. علاوه بر هزینه خرید ملک، لازم است مواردی از قبیل پول خاک ترکیه و مالیات و هزینه های انتقال سند نیز توسط مالک جدید پرداخت شود. پس از آماده شدن سند، مدارک به اداره مهاجرت ارائه شده و پس از ۷۰ روز مجوز اقامت برایتان صادر خواهد شد.

قوانین خرید ملک در استانبول

بر اساس قوانین ارائه شده توسط دولت ترکیه، محدودیت هایی در خرید خانه و ملک در استانبول برای اتباع خارجی وجود دارد که عبارتند از:

 • هر فرد تنها ۳۰ هکتار زمین می تواند در این شهر و سایر شهرهای ترکیه خریداری کند.
 • در هر منطقه تنها یک درصد از کل متراژ آن قابل خریداری توسط اتباع خارجی می باشند.
 • در مناطق امنیتی و ملی امکان خرید ملک و خانه برای اتباع خارجی وجود ندارد.

با توجه به اینکه قوانین و محدودیت های زیادی در این زمینه وجود دارد، پیشنهاد می کنیم قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان بین المللی مشورت کنید. گروه مشاوران آرتمیس با بهره مندی از وکلای بین المللی مشاوره های ارزشمندی را در این زمینه ارائه داده و مراحل قانونی را برایتان طی خواهد کرد. کافیست میزان بودجه مورد نظر و شرایط و اهداف خود از خرید خانه و ملک را در این شهر به کارشناسان ارائه دهید تا بهترین پیشنهادات برایتان فراهم گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با گروه آرتمیس تماس بگیرید.

سوالات متداول همه چیز در رابطه با خرید ملک در استانبول

در مقایسه با شایر شهرهای ترکیه از قبیل آنکارا، آنتالیا و ازمیر و غیره، استانبول گران تر است. به همین دلیل اگر بودجه زیادی برای خرید ملک در اختیار ندارید، بهتر است شهرهای ازمیر و آنتالیا را انتخاب کنید، چون شهروندی در این شهرها نیز برای ملک های بیش از ۲۵۰ هزار دلار ارائه میشود.

یکی از موارد بسیار مهمی که قبل از هرگونه سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ اقامت باید مد نظر داشته باشید، شرایط و قوانین و تبصره های موجود در آن می باشد.

ترکیه یکی از بهترین کشورهای همسایه ایران می باشد که در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده و به همین دلیل شرایط منحصر به فردی دارد. علیرغم اینکه آنکارا پایتخت ترکیه به شمار می رود، اما استانبول مهم ترین و لوکس ترین و پرطرفدارترین گزینه می باشد و در سالهای اخیر با رشد زیادی مواجه شده است.

پیوستن به گفتگو

9 − 6 =

مقایسه املاک

مقایسه