عوامل تاثیر گذار بر قیمت ویلا در ترکیه

قیمت ویلا در ترکیه-artemisturkey.com

امروزه با سایت‌های خرید و فروش ویلا در ترکیه می‌توانید بدون سفر به این کشور، زیباترین ویلا‌ها را خریداری کنید. متخصصین املاک معتقدند خرید خانه به دارایی خالص شما می‌افزاید. بازار مسکن ترکیه نقدینگی بالا، رشد سرمایه بلندمدت، هزینه‌های مقرون به صرفه برای زندگی دارد. امروزه با کاهش قیمت ویلا در ترکیه فرآیند خرید خانه در این کشور بسیار راحت شده است. از این رو هرکسی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در املاک است، بهتراست نگاهی به قیمت ویلا در ترکیه بیندازد. با نگاهی به میزان خرید و فروش ویلا در ترکیه می‌توان نتیجه‌گرفت که بازار املاک در ترکیه روزبه‌روز قوی‌تر می‌شود. زیرا علاقه مردم به خرید املاکی مانند آپارتمان، ویلا، ادارات و زمین در ترکیه بیشتر و بیشتر می‌شود. بنابراین می‌توان در مدت کوتاهی از ملک خریداری شده به ویژه در زمان تعطیلات سود برد.

فهرست مطالب

قیمت ویلا در ترکیه به چه عواملی بستگی دارد؟


بودجه شما

بعد از تعیین هدف، مهمترین گزینه بودجه‌ی مورد نظر شما برای خرید ویلا است. قیمت ویلا در ترکیه با توجه به امکانات ویلا، متفاوت هستند. هنگام خرید یا اجاره ویلا در ترکیه، با استفاده از مشاوران املاک به نتایج بهتری می‌رسید. قبل از خرید اطلاعات کاملی در مورد ملک و قیمت ویلا در ترکیه داشته باشید.

میزان شناخت بازار

میزان آشنایی شما با بازار املاک کشور ترکیه، تاثیر به سزایی بر قیمت ویلا در ترکیه می‌گذارد. بعضی شرکت‌ها ممکن است قیمت بیشتری به نسبت دیگران برای شما پیشنهاد دهد. از این رو هنگام خرید به چندین شرکت و املاک سر بزنید تا کمترین قیمت ویلا در ترکیه بخرید

نوع ویلا

ویلاهایی دارای مناظر خاص هستند و یا به اماکن خاصی نزدیک هستند، قیمت بیشتری دارند. قیمت ویلا در ترکیه به خیلی عوامل بستگی دارد ولی مهمترین آن نوع ویلای درخواستی شماست. ویلایی که مناظر خاص دارند بهترین مکان برای استراحت و جذب تورسیت‌هاست. از طرفی ویلاهایی که در شهرک‌ هستند، معمولا دارای حراست‌اند. 

قیمت ویلا در ترکیه-artemisturkey.com

در این شهرک‌ها حراست مسئول رسیدگی و نگهداری و حفاظت از ویلای شما به عهده دارد. همگی این امکانات بر قیمت ویلا در ترکیه تاثیر‌ می‌گذارد

مکان ویلا

هر شهر ترکیه دارای زیبایی‌های خاص خود است. بعضی افراد شهرهای ساحلی و برخی شهر شلوغ را برای خرید ویلا در نظر دارند. قیمت خرید ویلا در ترکیه در بعضی شهرها مناسب‌تر از شهرهای دیگر است. این که ویلا در مرکز شهر باشد و یا در کنار ساحل بر میزان ارزش و قیمت ویلا در ترکیه می‌افزاید.

حمل و نقل

هنگام انتخاب ویلا برای خرید یا اجاره، به چگونگی رفت‌وآمد به آن نیز باید توجه کنید. مکان هایی که در مسیر جاده اصلی باشند نسبت به ویلاهای روستایی قیمت بیشتری مد نظر دارند. میزان ساعت رفت و آمد امکانات حمل و نقلی از جمله اتوبوس و تاکسی اهمیت بالایی برای رفاه شما دارد. معمولا میزان فاصله خدمات رفاهی مانند بیمارستان، مراکز تجاری، آتش‌نشانی یا سازمان‌های دولتی، بر راندمان قیمت ویلا در ترکیه تاثیر می‌گذارد

قیمت ویلا در ترکیه-artemisturkey.com

امکانات داخل ویلا

همانند هر خانه ای، امکانات داخل ویلا هم بر قیمت فروش تاثیر مستقیم می‌گذارد. امکانات همچون آب، برق، گاز، دسترسی به تلفن و اینترنت اهمیت بسیار بالایی دارد و حتی برخی از افراد آن‌ها را ملاک مهمی برای انتخاب بعضی‌ها است. بعضی ویلا‌ها با اساس و وسایل داخل خانه به فروش  می‌رسد. این نوع خانه‌ها قیمت بیشتری از شما می‌طلبد

ساختمان ویلا

مصالح و متریالی که در ساخت ویلا استفاده شده است، بر میزان قیمت ویلا در ترکیه اهمیت دارد. خصوصا اگر ویلای درخواستی شما در مناطق آب‌وهوایی شرجی و یا زلزله‌پذیر باشد.

یکی از نکات مهم موثر بر قیمت ویلا “نوع سند ویلا” است. ویلایی که سند شش دانگ دارد نسبت به سند قولنامه ارزش بیشتری دارد. در هنگام خرید یک ویلا، با دیوار و یا وسایل خراب مواجه شدید، از صاحب ویلا بخواهید که آن را تعمیر نماید و یا از قیمت ویلا کم کنید.

وجه نقد یا اقساطی

معمولا معامله هایی که به صورت نقدی انجام می‌شود، تخفیف خوبی می‌گیرند. از این رو خرید ویلا با وجه نقد، قیمت ویلا در ترکیه کمتری می‌طلبد. در صورتی که بخواهید چک به بنگاه‌دار بدهید، زمان عامل مهمی برای تعیین قیمت ویلا در ترکیه می‌شود. این که قیمت ویلا در ترکیه به دلار و یا قیمت ویلا در ترکیه به لیر بیان می‌شود نیز دقت نمایید. گاهی قیمت ویلا در ترکیه به لیر به صرفه‌تر از قیمت ویلا در ترکیه به دلار است

چرا در ترکیه ویلا بخریم؟

“چرا به جای آپارتمان یا خانه تابستانی ویلا بخرم؟” 

برای پاسخ به این سوال می‌توانید ۳ دلیل زیر را در نظر بگیرید:

 • اول اینکه ویلا بهترین گزینه اقامتی برای خانواده‌های پردرآمد با گروه‌های پردرآمد می‌باشد.
قیمت ویلا در ترکیه-artemisturkey.com

 

 • دوم این است که زندگی ویلایی کمی سبک زندگی روستایی را تداعی می‌کند. این یعنی رسیدن به مکانی با آرامش دور از شلوغی شهر، در داخل محیطی امن و مناسب است.
 • دلیل سوم خرید ویلا، هم با اجاره ویلا در ترکیه درآمد خوبی به دست می‌آورد و ملکی با ارزش برای سرمایه‌گذاری در آینده است. البته به شرطی که دارای مکان مناسب باشد.

آیا خرید ویلا در ترکیه سرمایه‌گذاری خوبی است؟

برای پاسخ صحیح به این سوال، “برای چه هدفی می‌خواهید ویلا در ترکیه بخرید؟” پاسخ صحیح به سوال ضروری است. با توجه به پاسخ به این سوال، ویلایی که در منطقه‌‌ای که انتخاب می‌کنید، خریداری خواهید کرد، در دراز مدت به عنوان یک سرمایه‌گذاری سودآور باز خواهد گشت.

اگر قصد خرید ویلا‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه را دارید، ویلا‌های استانبول انتخاب مناسبی هستند. استانبول با ۱۶ میلیون جمعیت و میزبانی میلیون‌ها گردشگر، هرگز جذابیت سرمایه‌گذاری خود را از دست نمی دهد. شما می‌توانید به راحتی ویلایی را که در اینجا خریداری کرده اید را با قیمت‌های بالا اجاره یا دوباره بفروشید.

اگر قصد خرید ویلا برای تعطیلات در ترکیه را دارید، ویلا‌های فروشی در آنتالیا و موغلا انتخاب مناسبی هستند. با خرید ویلا در آنتالیا، پایتخت گردشگری ترکیه، مکان شما همیشه در زیباترین منطقه تعطیلات ترکیه آماده خواهد بود. علاوه بر این، بدروم و فتحیه، نواحی موغلا، از بهترین مکان‌‌های گردشگری برای خرید ویلا‌های تعطیلات هستند.

قیمت ویلا برای خرید و فروش ویلا در ترکیه

قیمت ویلا‌های فروش در ترکیه با توجه به شهر، منطقه، متراژ، دید و ویژگی‌های ویلا متفاوت است. به عنوان مثال، قیمت ویلا برای فروش در مناطق مسکونی جدید نسبتاً دور از مرکز شهر در آنتالیا کاملاً مقرون به صرفه است. علاوه بر این، ویلا‌های بسیار مقرون به صرفه برای فروش در منطقه کمر و بلک وجود دارد.

وقتی به ویلا‌های فروشی در استانبول نگاه می‌کنیم، قیمت ویلا‌های دور از مرکز شهر نسبت به ویلا‌های منطقه مرکزی مقرون به صرفه‌تر است. مجلل ترین و گران ترین ویلا‌های ترکیه در استانبول واقع شده اند. خارجی‌هایی که قصد خرید ویلا برای شهروندی ترکیه را دارند عموما ترجیح می‌دهند در استانبول ویلا بخرند. تقریباً در سراسر ترکیه ویلا‌های لوکس برای فروش وجود دارد. 

قیمت ویلا در ترکیه-artemisturkey.com

با این حال ویلا‌ها در برخی جا‌ها توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند و با مزیت‌هایی که ارائه می‌دهند به میدان می‌آیند. بهترین شهر‌ها برای خرید ویلا در ترکیه استانبول، آنتالیا و موغلا هستند. خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان در سال‌های خیر چند برابر شده است و هر سال ایرانیان درخواست‌های بسیاری برای خرید ویلا در ترکیه و به خصوص شهر استانبول را دارند. این درخواست به دلیل ارزش بالای ملک نسبت به قیمت آن، رشد چند برابری قیمت خانه در سال‌های اخیر و پایین بودن ریسک خرید ملک در ترکیه بوده است به صورتی که شاخص قیمت مسکن در ماه آگوست سال ۲۰۲۰ نسبت به همان ماه در سال ۲۰۱۹ افزایش ۱۴ درصدی را نشان می‌دهد. شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان و خارجی‌ها بسیار راحت‌تر از سال‌های قبل است.

سوالات متداول قیمت ویلا در ترکیه
 • وضعیت مالی خود را چک نمایید
 • ویلا رویایی خود را پیدا کنید
 • طرح‌های پرداخت ملک
 • نرخ ارز هنگام خرید
 • قرارداد‌ها و مکان‌ها
 •  امضای سند خود در ترکیه
 • بودجه شما
 • میزان شناخت بازار
 • نوع ویلا
 • مکان ویلا
 • حمل و نقل
 • امکانات داخل ویلا
 • ساختمان ویلا
 • وجه نقد یا اقساطی

پیوستن به گفتگو

چهار × پنج =

مقایسه املاک

مقایسه