بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک

بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک-artemisturkey.com

بهترین مناطق استانبول برای خرید خانه


بدون شک هر چه امکانات و شرایط زندگی در یک منطقه بیشتر باشد، قیمت ها نیز در آن با رشد مواجه میشوند. علاوه براین، مناطق لوکس و گران قیمت به دلیل بالا بودن نرخ ها خلوت تر از محله های ارزان هستند و ترافیک کمی را در آن شاهد خواهید بود. در استانبول نیز برخی از مناطق و محله ها شرایط بسیار مناسبی برای خرید خانه مسکونی داشته و آپارتمان و برج های لوکس در آن چشم نوازی می کنند. اگر به دنبال بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک مسکونی و خانه هستید، گزینه های زیر انتخاب خوبی هستند:

 • Besiktas بشیکتاش: این منطقه در بخش اروپایی استانبول واقع شده و به دلیل قرار گرفتن در تنگه بسفر و نزدیک بودن به ساحل دریا به شدت مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. فاصله کم با کاخ دلمه باغچه، موزه نیروی دریایی، وجود مراکز خرید بسیار لوکس و موزه نقاشی از جمله دلایل برای رشد زیاد بشیکتاش و گران شدن خانه و ملک در آن به شمار می روند.
 • Bakirkoy باکرکوی: این منطقه از قدیمی ترین محله های استانبول می باشد که با دریای مرمر، زیتون بورنو و کوچوک چکمجه و باغچه لی اولر احاطه شده است. این منطقه دارای بازار زیرزمینی بسیار پررونق و مراکز خرید لوکس بوده و در فاصله کمی با فرودگاه آتاتورک قرار گرفته است.
 • Beykoz بیکوز: یکی از اصلی ترین دلایل که بیکوز به عنوان بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک و زندگی شناخته شده است، قرار گرفتن آن در میان جنگل و بیشه های سرسبز در قسمت آسیایی این شهر است. علاوه براین، در غرب این منطقه به تنگه بسفر و در شمال آن دریای سیاه قرار گرفته است. این منطقه برای خرید ملک های تجاری و مغازه نیز گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود.
بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک-artemisturkey.com
 • Sariyer ساری یر: از دیگر محله های لوکس استانبول می توان به ساری یر اشاره کرد که روی بندر بسیار کوچکی قرار گرفته است. موقعیت جغرافیایی بی نظیر و وجود رستوران های دریایی معروف و قرار گرفتن در منطقه اروپایی ترکیه همگی از جمله دلایل استقبال زیاد از ساری یر بوده و در نهایت منجر به گران شدن ملک در آن شده است.
 • Şişli شیشلی: شیشلی که دارای ۳۰ کیلومتر مربع وسعت است، در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته و فاصله بسیار کمی با تنگه بسفر دارد. وجود هتل های لوکس، مراکز خرید پیشرفته و موقعیت جغرافیایی مناسب منجر به رشد و توسعه این منطقه شد و ثروتمندان استانبول اغلب در این منطقه زندگی می کنند.

Zeytinburnu زیتین بورنو، Adalar آدالار، Uskudar اسکودار و Beyoglu بیوگلو از دیگر محله های مناسب و لوکس برای خرید ملک در استانبول به شمار می روند.


برای خواندن مطالب درمورد خرید ملک در استانبول میتوانید:

بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک-artemisturkey.com

بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک ارزان

بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک-artemisturkey.com

بر اساس قوانین ارائه شده توسط دولت ترکیه، خرید خانه و ملک با هر میزان ارزش شرایط را برای دریافت اقامت یکساله فراهم می کند. البته برای اقامت دائم باید ارزش ملک حداقل ۲۵۰ هزار دلار باشد! علاوه براین، اقامت از طریق خرید ملک و اجاره آن قابل تمدید بوده و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. به همین دلیل افراد زیادی هستند که به دنبال بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک ارزان می باشند. مناطق و محله های زیادی در استانبول وجود دارند که ملک در آنها ارزش کمی دارد، اما از نظر امنیت در سطح ایده آلی قرار ندارند. به همین دلیل در ادامه مناطق ارزان و امن که مورد توجه توریست ها قرار دارد را معرفی می کنیم:

 • اسن یورت Esenyurt: این منطقه از محله های ارزان و رو به رشد در استانبول به شمار می رود که می تواند برای خرید ملک و سرمایه گذاری گزینه ایده آلی به شمار رود. علاوه بر ارزان بودن، فاصله کم آن با مرکز شهر نیز از دیگر ویژگی های مثبت اسن یورت می باشد.

 

 • سلطان بیلی (Sultanbeyli): از دیگر گزینه هایی که می توان در لیست بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک ارزان قرار داد، سلطان بیلی در شمال شرق این شهر می باشد. این منطقه در حال حاضر مورد توجه اتباع ایرانی و سایر کشورها قرار گرفته و آپارتمان و ملک های تجاری آن دارای ارزش کمی هستند.
 • بیلیک دوزو (Beylikdüzü): بیلیک دوزو از ارزان ترین و البته بهترین مناطق استانبول می باشد که مهم ترین ویژگی آن، نظم بسیار عالی و زیبایی شهری است. برای افرادی که قصد دارند در فاصله کمی با ساحل دریا اقامت کنند، بیلیک دوزو انتخاب مناسبی به شمار می رود.
 • آرناووت کوی (Arnavutköy): این محله و منطقه در سالهای اخیر با رشد بسیار چشمگیری از نظر فرهنگی و شرایط زندگی اجتماعی مواجه شده و برخلاف گذشته، در حال حاضر گزینه مناسبی برای خرید ملک به شمار می رود. آرناووت کوی در بالا شهر استانبول قرار گرفته و اتباع خارجی علاقه زیادی به این منطقه دارند.

از دیگر مواردی که در لیست بهترین مناطق استانبول برای خرید خانه ارزان قرار میگیرند می توان به بویوک چکمجه، چاعلایان، سیلیوری، اوجیلار، سلطان قاضی، پندیک و توزلا و اسنر اشاره کرد.

بهترین منطقه استانبول برای زندگی

شاخص های تعیین کیفیت منطقه برای زندگی شامل امکانات رفاهی و تفریحی، دسترسی به مراکز درمانی پیشرفته، مراکز آموزشی و دانشگاه ها و مدارس معتبر، مراکز خرید و بازار فروش محصولات برندهای معتبر و همچنین دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی و فرودگاه و راه آهن و غیره می باشد. بر همین اساس می توان برخی از مناطق استانبول را برای زندگی مناسب تر از سایر گزینه ها در نظر گرفت. از بهترین محله های استانبول برای زندگی که گران قیمت و لوکس نیز می باشند، بشیکتاش، شیشلی، ساری یر، زیتون بورنو، فاتیح، میدان تکسیم، خیابان استقلال و بغداد، لونت و کاگیتان هستند. مواردی که به آن اشاره شد تنها تعداد اندکی از محله های باکیفیت استانبول هستند و لازم است بدانید که اغلب مناطق در این شهر شرایط مناسبی برای تجربه زندگی در سطح متوسط رو به بالا دارند.

البته لازم به ذکر است، اگر قیمت ها اهمیت زیادی برایتان دارند، بدون شک بهترین مناطق را باید در لیست گزینه های ارزان جستجو کنید. در این شرایط می توان مناطقی از قبیل اسن یورت، سلطان بیلی، بیلیک دوزو، آنرناوت کوی، عمرانیه را انتخاب نمود. این مناطق علاوه بر قیمت ارزان، از نظر امنیت نیز در سطح ایده آلی قرار دارد و در حالت کلی جزو مناطق خوب استانبول برای زندگی محسوب میشوند.

بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک-artemisturkey.com

محله های ایرانی نشین استانبول کجاست؟

یکی از ملاک و معیارهایی که اغلب افراد در انتخاب منطقه برای خرید یا اجاره ملک در ترکیه مد نظر دارند، وجود هموطنان ایرانی در آن می باشد. با توجه به استقبال هموطنانمان از برخی از مناطقه می توان به صورت زیر محله های ایرانی نشین استانبول را معرفی کرد:

محله خان والده استانبول

این محله به دلیل مسلمان نشین بودن شهرت دارد و در منطقه فاتح که از بهترین نقاط استانبول می باشد قرار گرفته است. با توجه به قیمت مناسب و ارزان ملک و همچنین دسترسی آسان به مسجد و خان والده که توسط ایرانی ها ساخته شده است این محله مورد توجه مهاجران قرار گرفته است.

محله خان والده استانبول

این محله به دلیل مسلمان نشین بودن شهرت دارد و در منطقه فاتح که از بهترین نقاط استانبول می باشد قرار گرفته است. با توجه به قیمت مناسب و ارزان ملک و همچنین دسترسی آسان به مسجد و خان والده که توسط ایرانی ها ساخته شده است این محله مورد توجه مهاجران قرار گرفته است.

محله آکسارای استانبول

این منطقه که در بخش آسیایی استانبول قرار دارد، از دیگر گزینه هایی می باشد که ملک در آن ارزان بوده و به همین دلیل اتباع خارجی زیادی در آن حضور دارند. البته به دلیل امنیت موجود در این محله نمی توان آن را در لیست بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک در نظر گرفت، هر چند که یک محله ایرانی نشین است! دسترسی مناسب به مرکز شهر و مراکز خرید و همچنین قیمت ارزان و وجود سیستم حمل و نقلیه عمومی در بخش های مختلف آن از جمله ویژگی های مثبت آکسارای به شمار می رود.

محله اسن یورت؛ بهترین منطقه ایرانی نشین استانبول

یکی از ارزان ترین و البته بهترین محله های ایرانی نشین که در بخش اروپایی استانبول واقع شده است، اسن یورت می باشد. دسترسی آسان به سیستم حمل و نقل عمومی از جمله تراموا، تاکسی و اتوبوس، امنیت ایده آل و همچنین امکانات رفاهی مناسب از دلایلی هستند که این منطقه مورد توجه مهاجران ایرانی در استانبول قرار گرفته است.

منطقه فاتیح استانبول

فاتیح از معروف ترین مناطق در استانبول می باشد که در بخش مرکزی واقع شده و اغلب بناهای تاریخی و دیدنی در این محله قرار دارند. این محله قدمت بسیار زیادی داشته و به همین دلیل خانه های موجود در آن اغلب بر اساس معماری یونان و یهودی طراحی و ساخته شده اند. موزه باستان شناسی استانبول، مسجد ایاصوفیه و سلیمانیه و بازار بزرگ همگی در این منطقه قرار گرفته و به دلیل امکانات شهری ایده آل به یکی از محله های ایرانی نشین تبدیل شده است. لازم به ذکر است به دلیل شرایط اقتصادی و نوع امکانات و موقعیت جغرافیایی، فاتیح از بهترین منطقه های استانبول برای خرید خانه و ملک به شمار می رود.

بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک-artemisturkey.com


برای خواندن مطالب درمورد شهروندی ترکیه میتوانید:

قیمت خانه در محله های استانبول

این کاملا طبیعی است که هر چه امکانات و شرایط موجود در یک منطقه و محله در سطح بالاتری باشد، به همان نسبت نیز قیمت ملک و خانه در آنها بیشتر خواهد بود. به همین دلیل نمی توان نرخ و قیمت مشخصی برای خانه و آپارتمان و ملک در هر منطقه ارائه داد. نوساز بودن خانه، متراژ آن، نوع امکانات و چشم انداز و موقعیت جغرافیایی همگی از فاکتورهایی هستند که بر قیمت اجاره و خرید ملک اثرگذارند.

بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک-artemisturkey.com

این کاملا طبیعی است که هر چه امکانات و شرایط موجود در یک منطقه و محله در سطح بالاتری باشد، به همان نسبت نیز قیمت ملک و خانه در آنها بیشتر خواهد بود. به همین دلیل نمی توان نرخ و قیمت مشخصی برای خانه و آپارتمان و ملک در هر منطقه ارائه داد. نوساز بودن خانه، متراژ آن، نوع امکانات و چشم انداز و موقعیت جغرافیایی همگی از فاکتورهایی هستند که بر قیمت اجاره و خرید ملک اثرگذارند.

رتبه بندی مناطق استانبول

با توجه به اینکه یکی از بهترین روش های دریافت اقامت ترکیه خرید ملک می باشد، به همین دلیل اتباع ایرانی و سایر کشورها گرایش زیادی به خرید خانه و ملک های تجاری و مسکونی پیدا کرده اند. علاوه بر دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک بیش از ۲۵۰ هزار دلار، شرایط زندگی و اقتصادی و تحصیل نیز در استانبول در سطح ایده آلی قرار دارد. به همین دلیل لازم است قبل از خرید ملک حتما به ویژگی های منطقه و محله انتخابی توجه داشته باشید. شاخص های تعیین و رتبه بندی مناطق و محله های استنبول مواردی از قبیل امکانات، بهداشت و سلامت، ترافیک، سطح فرهنگ اجتماعی، امنیت و دسترسی آسان به مراکز خرید و درمانی و دانشگاه ها می باشند. بر اساس این شاخص ها که دانشگاه استانبول ارائه داده است، آمار و ارقام برای رتبه بندی محله های استانبول به صورت زیر بدست آمده است:

 • بشیکتاش: رتبه یک با امتیاز ۰٫۹۱۱
 • قاضی کوی: رتبه دو با امتیاز ۰٫۸۸۶
 • باکرکوی: رتبه ۳ با امتیاز ۰٫۶۱۳
 • شیشلی: رتبه ۴ با امتیاز ۰٫۵۷۴
 • فاتیح: رتبه ۵ با امتیاز ۰٫۴۹۰
 • بی اغلو: رتبه ۶ با امتیاز ۰٫۳۶۷
 • اسکودر: رتبه ۷ با امتیاز ۰٫۳۴۷
 • ساری یر: رتبه ۸ با امتیاز ۰٫۳۴۷

این مناطق در لیست بهترین و پرطرفدارترین محله های استانبول شناخته شده هستند که از نظر رفاه اجتماعی و امکانات و شرایط زندگی شرایط ایده آلی دارند. البته توجه داشته باشید که بسیاری از این مناطق از نظر قیمت بسیار گران بوده و گزینه مناسبی برای خرید ملک ارزان به شمار نمی روند.

سوالات متداول بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک

بدون شک هر چه امکانات و شرایط زندگی در یک منطقه بیشتر باشد، قیمت ها نیز در آن با رشد مواجه میشوند. علاوه براین، مناطق لوکس و گران قیمت به دلیل بالا بودن نرخ ها خلوت تر از محله های ارزان هستند و ترافیک کمی را در آن شاهد خواهید بود.

بر اساس قوانین ارائه شده توسط دولت ترکیه، خرید خانه و ملک با هر میزان ارزش شرایط را برای دریافت اقامت یکساله فراهم می کند. البته برای اقامت دائم باید ارزش ملک حداقل ۲۵۰ هزار دلار باشد! علاوه براین، اقامت از طریق خرید ملک و اجاره آن قابل تمدید بوده و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

این کاملا طبیعی است که هر چه امکانات و شرایط موجود در یک منطقه و محله در سطح بالاتری باشد، به همان نسبت نیز قیمت ملک و خانه در آنها بیشتر خواهد بود.

پیوستن به گفتگو

20 − یازده =

مقایسه املاک

مقایسه