اقامت توریستی

همانطور که در بخش قبلی توضیح داده شد یکی از انواع اقامت ترکیه، اقامت توریستی می‌باشد.

اقامت توریستی با اجاره ملک صورت میگیرد و بسته به شرایط و صلاحدید اداره مهاجرت ترکیه تا دو سال هم داده می‌شود.

البته در حال حاضر فقط یکسال برای اقامت توریستی اجازه اقامت در ترکیه داده می‌شود که این اقامت قابل تمدید نیست.

یعنی اگر شخصی خانه‌ای را در ترکیه اجاره نمود اداره مهاجرت ترکیه به وی و خانواده شخص، نهایتا یکسال اقامت ترکیه را واگذار میکند و پس از یکسال دیگر شخص نمی‌تواند با اجاره ملک اقامت ترکیه خود را تمدید نماید. در صورتی که سال‌های گذشته بدین شکل نبود و مشکلی در تمدید اقامت توریستی وجود نداشت.

ابتدائا شخص برای اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک و یا همان اقامت توریستی باید ملک مورد نظر خود را اجاره نماید.

سپس از سایت اداره مهاجرت ترکیه وقت اقامت ترکیه گرفته که اصلاحاً به آن “راندوو” می‌گویند.

معمولا در شهر استانبول از لحظه اقدام برای راندوو به طور متوسط یک ماه بعد وقت اداره مهاجرت به شخص داده خواهد شد.

در این فاصله شخص باید مدارک خود را برای اخذ اقامت ترکیه آماده نماید.

 

مدارک لازم برای اخذ اقامت توریستی ترکیه:

۱. بیمه‌نامه:

برگه بیمه باید از شرکتهای معتبر بیمه اخذ شود. این بیمه اجباری بوده و فقط افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۵ سال اخذ بیمه برای آنها اجباری نیست. باید توجه داشت تاریخ بیمه درست درخواست گردد. چون مدت زمان اخذ اقامت ترکیه بستگی به تاریخ بیمه نیز دارد.

 

۲. اجاره نامه نوتر شده:

طبق توضیحی که ابتدائا داده شد شخص باید خانه‌ای را برای اخذ اقامت ترکیه اجاره نماید. اجاره نامه برای ارائه به اداره مهاجرت باید در یکی از دفترخانه‌های ترکیه که اصطلاحاً به آن “نوتر” می‌گویند کپی برابر اصل گردد. برای یک خانواده لازم نیست برای همه اعضاء اصل اجاره‌نامه نوتر شده گرفت. کافیست یک نسخه گرفته شود و در پرونده سرپرست خانوار قرار گیرد و برای باقی اعضا کپی آن قرار گیرد. افراد زیر ۱۸ سال حتی نیاز به کپی آن را هم ندارند.

۳. کپی صفحه اول پاسپورت و صفحه مهر آخرین ورود

۴. شماره مالیاتی:

هر شخصی که درخواست اقامت ترکیه را میکند باید یک شماره مالیاتی یا اصطلاحا “ورگی نوماراسی” داشته باشد. برای اخذ آن قبلا لازم بود حضورا به ادارات مالیات مراجعه و نسبت به اخذ آن اقدام میشد ولی پس از همه گیری کرونا سیستم اخذ شماره مالیاتی اینترنتی گردید. با مراجعه به سایت و پر کردن اطلاعات شخصی بسیار راحت و بدون پرداخت هزینه‌ای میتوان شماره مالیاتی را دریافت کرد.

۵. چهار قطعه عکس:

عکس‌ها باید بیومتریک بوده برای اخذ راندوو نیز عکس بیومتریک باید در سایت اداره مهاجرت آپلود شود

۶. ترجمه شناسنامه برای افراد زیر ۱۸ سال:

شناسنامه افراد زیر ۱۸ سال برای دریافت اقامت ترکیه باید ترجمه شود. برای انجام آن باید به سفارت یا کنسولگری ایران در ترکیه مراجعه شود.

معمولا زیر یک هفته ترجمه به دست متقاضی اقامت ترکیه میرسد. باید توجه داشت قبل از ارائه این برگه به اداره مهاجرت حتما به یکی از فرمانداری‌های ترکیه که اصطلاحاً “کایماکاملیک” گفته میشود مراجعه و تائیدیه آن گرفته شود.

قابل توجه مشتریان عزیز شرکت آرتمیس:
جهت سهولت در کار، و اخذ اقامت ترکیه بدون مشکل و تکمیل پرونده متقاضیان اخذ اقامت ترکیه، بدون نقص مدرک، همه موارد فوق توسط شرکت آرتمیس انجام پذیر است.

شماره تماس:

۰۰۹۰۵۳۴۸۴۸۱۷۳۰

با ما بهترین‌ها را تجربه کنید، چون لایق بهترین‌ها هستید.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه